Moravia Team

Články a postřehy

Tábor talentované mládeže 2009

autor: Iveta Gatnárková
18. července se Moravskoslezské družstvo vydalo směrem ke Starému Plzenci na výcvikový tábor talentované mládeže. Oficiálně tábor začínal až 19.7., ale protože jsme měli cestu dlouhou přes celou republiku, vyjeli jsme o den dřív. Po odpoledni stráveném v autě jsme kolem desíti večer dojeli na určené místo. Vytáhli jsme kupu věcí z auta a šli jsme se ubytovat- holky do malých dřevěných chatek po čtyřech a kluci hromadně do „vagonu“.

Pro nás druhý ale oficiálně první den se rozjel v plném proudu. Přijížděli ostatní účastníci. Čekalo je to samé jako nás o den dřív tzn. nastěhování se do chatek, dát psy do kotců, zapsat se….. Až večer bylo slavnostní zahájení tábora talentované mládeže, kde jsme se všichni seřadili i se psy a poslouchali co nám pan Zábranský, starosta, místostarosta obce, předseda ČKS a naši milí vedoucí, figuranti a kuchařky říkají. Hned potom jsme šli na naši 1. večeři. Pak už se jenom osprchovat (hned vedle cvičáku bylo fotbalové hřiště a sprchovali jsme se ve sprchách fotbalistů), vyvenčit a nakrmit psy a o půl desáté byl nástup, na kterém měl pan Zábranský vždycky slovo co nás čeká další den. A následovaly pro nás neoblíbené „ztráty a nálezy“ (když někdo něco zapomněl, večer to mohl najít na nástupu a dotyčný si tu věc vyzpíval :D) když už se vrátili majitelům všechny jejich ztracené věci pan Zábranský nám zavelel ROZCHOD a všechny družstva se sešla se svými vedoucími a upřesňovali si jak bude probíhat další den. Hned potom rychle popadnout kartáčky na zuby, vyčistit si je a jít spát protože v deset hodin byla večerka.

A je tady druhý den - budíček 7:45 rychle vyvenčit, nasnídat, převléci a v 8 hodin být i se svým psem nachystaná. Byl to 1. den kdy se cvičí, tábor se po družstvech rozdělil na 2 poloviny (1. šla dopoledne na stopy a odpoledne na obrany a 2. dopoledne poslušnosti a obrany a odpoledne individuálně - mohl cvičit buď zase poslušnost nebo obranu nebo mít prostě volno. Tento „režim“ se střídal co druhý den). My jako Morava jsme patřili ke druhé skupině tzn. dopoledne byly poslušnosti a obrany. Během nich byl vždycky někdo z družstva „vybrán“ aby došel pro svačinky. Čas při cvičení plynul jako voda a hned když se dokončily poslední obrany byl čas na oběd (12:00) v době od 12:00-14:00 měli psi klid a nikdo k nim nesměl! Po poledním klidu „pro změnu“ vyvenčit a buď se vrátit ke své činnosti nebo jít cvičit. A to by jsme to nebyli Morava abychom nedělali zase nějaké kraviny. :-D Pro změnu nás čekala svačina a za chvilku večeře (potom krmení psů, venčení sprcha, nástup………)

Dneska se to zase otočilo! Šli jsme na stopy. Navlečení, v gumákách, bundy atd. došli jsme na louku odstopovali jsme a začalo péct sluníčko. Celí zničení jsme došli do tábora a sedli si za naší oblíbenou chatku 10 pod stromy a užívali si stínu, k tomu nám hrály písničky z noťasu a kolem nás prahla vůně letní přírody. Ivet s Moňou šly jako obvykle pro svačiny, aby nakrmily hladové krky. Škoda, že svačina skončila na stromě. Tohle se opakovalo pořád dokola- cvičení, zábava, návštěva města atd.

Ve čtvrtek ale přijeli naši Rakouští sousedé (:-D) Dorazili dva vedoucí-paní Manuela a pan Richi a dvě mládežnice Naty a Catarina. Shodou okolností bylo i ten den vystoupení záchranařiny, a tak jsme se na této ukázce s holkama skamarádili sice rukama nohama, česky-anglicky-německy, ale co, :-D hlavně že si rozumíme. Ještě na vystoupení jsme se domluvili, že si s náma zahrajou vodní bitku. (v korytě s vodou se napustí pet láhve a políváme se všichni proti všem) sice moc nechápali, ale měly smysl pro humor:-D po skončení války jsme se převlékli a šlo se jak jinak než za „desítku“ kde jsme si fajn pokecali:-D Asi v půlce dne jsme zjistili, že si Moňa někde zapomněla hřeben na vyčesání psa a tak nám nezbylo nic jiného než vymyslet písničku, šli jsme do toho skoro celé družstvo (přece by jsme ji v tom nenechali samotnou) a zazpívali jsme Ostravského Baníčka.

Další den nám naši milí vedoucí s panem Zabranským vymysleli výlet na zříceninu Rábí, jeli jsme hromadně autobusem asi hodinu. Po příjezdu nás překvapila šílená zima. Šli jsme na prohlídku zříceniny, kde paní průvodkyně pronesla tu větu, která se zapíše do dějin: „seberte mu tu trávu“ Koho tím asi myslela? No jasně, že Konwiho. :D

Další den byl výjimečný tím, že měl Richi službu na budíček a večerku a jinak byl to poslední den před zkouškami, tak se poctivě trénovalo. V tento den přijel i rozhodčí pan Ťujík.

A jsou tady zkoušky MZŘ. Z nešeho malinkého kraje skládala Andy s Drixi IPO 2, a Moňa s Cedrikem BH- obě udelaly a na oslavu nás ještě ten den pozvala Andy Na jízdárnu

Ve středu byl nároďák, který od nás nikdo nedělal, tak jsme se na celý den odebrali do města

Čtvrtek = závody: Nikol - ZVV2, Ivet - ZVV1. Nikol se umístila 1.:-) šikulky. Odpoledne bylo objednané hřiště pro závodníky na MMČR aby si vyzkoušeli prostředí atd. však to znáte

A pátek konec tábora:‘( vyhlášení výsledků ze závodů a rozloučení:‘(

Doufám že jsem vás neunudila